Živé kino Praha zavede diváky do života Milouše Jakeše a odhalí, jaké to je pracovat za hodinovou mzdu nižší než 83 korun

Živé kino letos opět za účasti režisérů uvede několik českých dokumentárních filmů těsně před dokončením. Unikátní předpremiérové projekce diváci uvidí přímo v místech, kde snímky vznikaly – ve filmové střižně nebo v režisérově obýváku. Přesná místa promítání však zůstávají do poslední chvíle utajena. Živé kino v Praze se uskuteční ve dnech 28. 8. - 3. 9. Už po jedenácté předznamená podzimní Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava.

"Živé kino dává divákům možnost vidět dokumentární filmy ještě před jejich dokončením. Ti mohou vést otevřený rozhovor s jejich tvůrci přímo v místě, kde film často dlouhé roky vzniká. A nejednou se stalo, že režisérova zkušenost z této projekce ještě vedla k doplnění či proměně výsledného snímku. Živé kino je tak jakousi první testovací projekcí i pozvánkou pro zvídavé do podzimní Ji.hlavy," shrnuje ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárních filmu Ji.hlava Marek Hovorka. Počet míst na každé promítání je omezen a vstupenky je možné získat odesláním SMS ve správném tvaru ráno v daný den. Přesnou adresu projekce se diváci dozví ze SMS zprávy. Vstupné na všechna promítání je zdarma.

Soubory ke stažení

Galerie