Čtvrté Hranice filmu představí gangstery, právnické kličky i norské kriminálky

Třídenní vzdělávací setkání s odborníky na téma anatomie zločinu s mezinárodními přesahy.

Již počtvrté se účastníci třídenního semináře Hranice filmu ponoří do tajů kinematografie na hranici mezi realitou a fikcí. Tentokrát se třídenní seminář zaměří na fenomén zločinu a jeho projevy v různých filmových a seriálových žánrech.

„Filmy o zločinu vždy akcentují etické otázky, které se často vztahují na film samotný – co je ještě přijatelné a co už ne? Můžeme spáchat zločin sledováním nebo i natočením filmu? A proč je motiv zločinu ve filmu a dalších médiích tak nosný, přitažlivý a věčný? Jak jej zachycovat a jak konstruovat? A jaký je vlastně vztah zločinu a dramatického umění? Je film o zločinu vždy ohlédnutím do minulosti, nebo se může jednat o prognózy budoucnosti? Takové si chceme klást otázky tentokrát a k diskuzi jsme přizvali i zahraniční hosty,“ vysvětluje některé z rovin třídenního semináře ředitel Centra dokumentárního filmu Šimon Bauer.

Vzdělávací seminář Hranice filmu: Anatomie zločinu, pořádaný Centrem dokumentárního filmu ve spolupráci s MFDF Ji.hlava, se uskuteční 8. až 10. září 2017 na pražské FAMU a posluchačům nabídne na 13 příspěvků a projekcí.

Soubory ke stažení