Úspěchy Emerging Producers

Těší nás nedávné úspěchy našich Emerging Producers!

Dva z nich – Bianca Oana (EP 2017 z Rumunska) a Radovan Síbrt (EP 2015 z České republiky) spojili síly u snímku Touch Me Not režisérky Adiny Pintilie, který byl vybrán do hlavní soutěže v Berlíně. Radovan je zároveň producentem filmu Jana Geberta Až příjde válka, který na Berlinale zahájí sekci Panorama. Ve stejné sekci bude mít premiéru take snímek Game Girls producenta Jean-Laurenta Csinidise (EP 2017 z Francie).

MFF Rotterdam uvedl na konci ledna ve své hlavní soutěži světovou premiéru snímku Djon África produkovaný Filipou Reis (EP 2017 z Portugalska) a v soutěži Bright Future snímek Poisonous Roses, za kterým stojí Karim Aitouna (EP 2014 z Francie). Karim je take producentem snímku Bez hluku, pouštní kompars, který měl evropskou premiéru loni v Ji.hlavě a nedávno byl vybrán do prestižní přehlídky Doc Fortnight Muzea moderního umění v New Yorku – MoMA.

Další skvělé zprávy ze zámoří přišly od Katji Adomeit (EP 2013 z Dánska): poté co jí produkovaný snímek Čtverec získal několik Evropských filmových cen a Zlatou palmu v Cannes, byl nominován take na Oscara. Josephine Forero (EP 2015 z Kolumbie) byla nominována se svým filmem HOME - the Country of Illusion na Kolumbijskou filmovou cenu.

K dnešnímu dni čítá seznam Emerging Producers 111 jmen z 38 zemí a řada z nich se od startu programu v roce 2012 pevně etablovala na mezinárodní dokumentární scéně.

Registrace do programu Emerging Producers 2019 již probíhá a uzávěrka přihlášek je 31. března. První část programu se bude konat v průběhu 22. ročníku MFDF Ji.hlava ve dnech 25. až 30. října 2018, druhá část proběhne v únoru 2019 v Berlíně.