Reakce na 20. Ji.hlavu

Jubilejní 20. MFDF Ji.hlava je minulostí a byl to v mnoha ohledech rekordní ročník

Festival navštívilo během šesti dnů téměř 6.000 hostů, včetně více než 1.000 filmových profesionálů. Počet diváků na projekcích poprvé přesáhl 40.000 a festival se těšil také vysokému mediálnímu pokrytí v České republice i v zahraničí.

"Festival překonává všechna očekávání", napsal Film New Europe; "Ji.hlavský industry program ještě nikdy nebyl tak bohatý", komentoval 20. výročí festivalu portál Cineuropa. Kinosálů zaplněných mladými lidí, nebo nabídky příležitostí pro talentované producenty si všimla i další média.
 
"Ji.hlava téměř nemá srovnání co se týče množství aktivit - ať už zaměřených na produkci a šíření dokumentárního filmu, nebo na mladé producenty, kterým nabízí řadu příležitostí... A v plných kinosálech potkáte nespočet mladých lidí s baťohy a spacáky, kteří sedí také na schodech nebo opřeni o zeď - i to je totiž Ji.hlava," napsal například rakouský ray Filmmagazine.
 
"Za dvacet let své existence se ji.hlavský festival - tato přehlídka regionální i světové dokumentární tvorby - stal vyhledávaným místem pro filmové profesionály, a nejen pro ně," informovalo Radio France International.
 
"Ji.hlava potvrdila svou tradici a na festivalové diváky i tentokrát čekala selekce odvážných, provokativních a zásadních filmů," komentoval letošní program maďarský portál prae.hu.
 
Dostali jsme zpětnou vazbu také od festivalových hostů a dalších návštěvníků. Řečník jihlavského Inspiračního fóra, profesor Philip Zimbardo nám sklonil poklonu: "Ji.hlavský festival pro mě byl jedinečným osobním i profesním zážitkem. Zúčastnil jsem se už stovek konferencí, ale při prezentaci v Jihlavě jsem byl poprvé doslova obklopen živým publikem."
 
"Bylo pro mě velkým zážitkem vidět tolik mladých lidí naprosto pohroužených do sledování dokumentárních filmů a debatování o nich. Tolik plných kinosálů a tak velké nasazení... Gratuluji všem, kteří se zasloužili o tak skvělý festival," vzkázala festivalu slavná producentka Rebecca O'Brien.
 
Přípravy 21. ročníku jsou již v běhu, za jakoukoliv zpětnou vazbu týkající se minulého ročníku Vám ale budeme i nadále vděční - ať už pochvalnou, nebo kritickou. Pište nám prosím na industry@dokument-festival.cz. Předem děkujeme!

  • Další reakce a mediální ohlasy na 20. ročník MFDF Ji.hlava najdete ZDE.