Visegrad Accelerator 2012

PANELOVÁ DISKUSE: Budoucnost veřejnoprávních televizí ve střední Evropě

Unikátní diskuze za účasti generálních ředitelů ze zemí V4

Televize a zejména národní veřejnoprávní stanice jsou ve střední Evropě tradičně velmi důležitými a často klíčovými partnery dokumentárních filmařů. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava chce jejich významnou roli při tvorbě autorských dokumentů reflektovat, proto uspořádal setkání ředitelů veřejnoprávních televizí států Visegrádské skupiny.

Setkání, které bylo uvedeno v rámci programové sekce Visegrad Accelerator, se zúčastnili Petr Dvořák, Generální ředitel České televize, Václav Mika, Generální ředitel Rozhlasu a televize Slovenska, Julius Braun, Generální ředitel Polské televize a László Zsolt Szabó, zástupce Generálního ředitele Maďarské televize.

Diskutovaná témata:

  • Legislativa, proces vývoje zákonů a předpisů a možnost potenciální spolupráce
  • Dlouhodobé plány vývoje veřejnoprávních služeb a jejich financování
  • Možnost vzájemné spolupráce a společné projekty


Setkání následovala veřejná panelová diskuse navazující a rozvádějící dané téma.

Česká televize
Česká televize je veřejnoprávní televizní společnost se širokou nabídkou žánrů, zpravodajských služeb, sportovních přenosů, důležitý producent filmů, dokumentů a kulturních projektů. Programová nabídka zahrnuje dva celoplošné kanály ČT1 a ČT2, Teletext České televize a Teletext Express, webové stránky www.czech-tv.cz, zpravodajský kanál ČT24 (se satelitní a kabelovou distribucí) a sportovní kanál ČT4.

Slovenská televize
Rozhlas a televízia Slovenska je státní poskytovatel veřejnoprávních televizních a rozhlasových služeb na Slovensku. Slovenská televize (STV) je veřejnoprávní televize se dvěma celoplošnými kanály Jednotka (původně STV1) a Dvojka (původně STV2)

Maďarská televize
Magyar Televízió (Maďarská televize) je Maďarský státní poskytovatel veřejnoprávních televizních služeb se třemi kanály M1 (M1 HD), M2 (M2 HD) a M3D. Kanály Magyar Televízió jsou koncipovány na pokrytí co nejširší nabídky žánrů od hraných filmů po dokumenty, hudební a dětské pořady, od zábavných pořadů až po klasická audiovizuální díla.

Polská televize
Telewizja Polska (Polská televize) je státní poskytovatel veřejnoprávních televizních služeb v Polsku. Telewizja Polska vlastní a provozuje sedm kanálů: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Sport, TVP Historia a TVP Polonia (mezinárodní kanál).

 

Partneři projektu:

Česká filmová komora / MEDIA Desk Česká republika

Film New Europe s.r.o

Maďarská filmová unie

Slovenský filmový ústav

Projekt vznikl za podpory Mezinárodního visegrádského fondu.