Soutěž o nejkrásnější festivalový plakát je doprovodným projektem workshopu pro filmové profesionály Festival Identity, jenž se soustředí na vytváření společné platformy pro zástupce festivalů, kteří se zde mohou setkávat, sdílet myšlenky a nápady a rozvíjet mnohonárodnostní a multikulturní síť festivalových komunit. Veřejně přístupné soutěžní výstavy se již v minulosti zúčastnilo přes padesát plakátů filmových přehlídek ze tří různých kontinentů.

Na 21. MFDF Ji.hlava se již poosmé uskutečni workshop Festival Identity. Doprovodnou akcí tohoto setkání filmových profesionálů je soutěžní výstava festivalových plakátů z let 2016–2017. Každoročně jsou udělovány dvě ceny. Cena diváků a cena poroty, jež je složena ze zástupců filmových festivalů, kteří se účastní setkání Festival Identity.

 

Nejlepší festivalový plakát 2017

Cenu diváků i cenu poroty získal Beldocs International Documentary Film Festival.

 

Vítězné plakáty předchozích ročníků

Ceny za nejlepší festivalový plakát si na 20. MFDF Ji.hlava 2016 odnesly plakáty z Taiwan International Documentary Festival - TIDF (cena poroty Festival Identity) a MakeDox (cena diváků). Gratulujeme!

 

Nejkrásnějším plakátem let 2014-2015 se stal plakát festivalu ZagrebDox.
Cenu diváků získal plakát polského festivalu Krakowski Festiwal Filmowy.

 

Nejkrásnějším plakátem let 2013-2014 se stal plakát kosovského festivalu International Documentary and Short Film Festival - DokuFest. Plakát tohoto festivalu zvítězil také v diváckém hlasování.

 

Nejkrásnějším filmovým plakátem let 2012-2013 se stal plakát německého festivalu DOK Leipzig. Diváckou cenu získaly plakáty festivalu Anifilm.

 

Nejkrásnějším filmovým plakátem let 2011-2012 se stal plakát litevského festivalu Kino pavasaris. Plakáty tohoto festivalu zvítězily také v diváckém hlasování.

 

Nejkrásnějším filmovým plakátem 2010-2011 se stal plakát torontského festivalu Hot Docs, návštěvníci galerie udělili cenu diváků, kterou obdržel plakát festivalu Brno 16.