Emerging Producers 2017

Marco Alessi

Rok narození: 1973 | Země: Itálie

Marco Alessi zahájil svou kariéru v roce 1998 snímkem aStromboli, který režíroval a produkoval – dokufikce vybraná do soutěže Concorso Cineasti del presente na IFF v Locarnu. Později produkoval a režíroval videoklipy pro společnosti Virgin a WEA’s. Od roku 2001, pracoval Marco jako autor/producent na volné noze pro velké TV produkční společnosti. V roce 2001 začal sám produkovat dokumenty a v roce 2010 založil společnost Dugong Films zaměřenou na snímky na pomezí dokumentu a hraného filmu.

Filmografie

Love and Metamorphoses; režie Yanira Yariv; 90 min.; Francie/Itálie, 2014, produkce. Svěží pohled na Proměny, latinskou báseň od Ovidia. Imaginativní přístup k genderové identitě v současné společnosti.

Tahrir Liberation Square; režie Stefano Savona; 90 min.; Francie/Itálie, 2011, produkce. Kronika dvou nejnapínavějších týdnů v historii moderního Egypta očima jejich protagonistů. Nečekaní hrdinové, kteří se snaží vydobýt si svobodu.

 

Připravované projekty

Samouni Road, režie Stefano Savona, 90 min., Francie/Itálie, ve fázi produkce; producent. Rodina Samouniů vždy žila na okraji Gazy. Mírumilovná skupina venkovských statkářů, do roku 2009, když došlo k “válce omylů”. Dokument kombinovaný s animovaným filmem. Premiéra plánována na září 2017.

Gold Is All There Is, režie Andrea Cacciam, Itálie/Francie/Švýcarsko, ve fázi produkce; producent. Na březích řeky Ticino se prolínají osudy pěti postav, které se nikdy nepotkají. Premiéra plánována na srpen 2017.

 

Produkční společnost

Název: Dugong Films
Adresa: Piazza Nievo 21, 00153, Řím, Itálie
Telefon: +39 335 844 7617
E-mail: marcoalessi@gmail.com
Web: www.dugong.it

 

Osobní dotazník

Oblíbená kniha: The Looming Tower, Lawrence Wright
Zvíře: Dugong
Umělec: Miles Davis
Motto / citát definující vztah k filmové tvorbě: Tvořit společně a překračovat hranice.
Jedno slovo: Cesta
Kombinace 2 barev: Modrá a zelená
Věc: Tužka
Sen: Moře, útesy, vítr, dům, kolo.

Oblíbené filmy:

Zastavit bušící srdce / Roberto Minervini / 2013
Chybějící obraz / Rithy Panh / 2013
El Sicario / Gianfranco Rosi / 2010
Detail / Abbas Kiarostami / 1990
Země se chvěje / Luchino Visconti /1948

Oblíbená skladba: Silvio Rodríguez: Oleo de mujer con sombrero