Emerging Producers 2014

Nina Pehlivanova

Bulharsko

Jako středoškolská studentka se tři roky věnovala práci pro mládežnickou pobočku bulharského Červeného kříže a získala rozsáhlé zkušenosti s prací s menšinami a sociálně slabými. V roce 2010 dokončila studia filmové režie na Nové bulharské univerzitě. V té době se stala členkou evropské sítě mladých filmařů NISI MASA. Od roku 2009 pracuje jako druhá asistentka režie na různých celovečerních projektech. Organizuje filmové soutěže v rámci festivalu CineMafia. Několik let působila na oddělení Guest Service Mezinárodního filmového festivalu v Sofii. Absolvovala kurzy produkce a získala praxi jako producentka dokumentárních filmů. Věří, že producenti jsou „sociální tmel“, který pomáhá utužit lidskou komunitu.

Filmografie

Roma Quixote, r. Petya Nakova a Nina Pehlivanova, 61 min, Bulharsko, 2013 – výkonná produkce, spolurežisérka, spoluautorka scénáře. Produkce: Ivan Tonev – ARS Digital Studio. Projekt se vyvíjel dramaturgicky i strukturálně v rámci tří modulů – „Sofia“, „Istanbul“ a „Kosovo“ v rámci programu Balkánského dokumentárního centra (BDC Discoveries, 2011). Byl schválen uměleckou komisí Bulharského národního filmového centra a později podpořen i rozpočtovou komisí.

Připravované projekty

Ve svém novém projektu se zaměřuji na adoptované děti a jejich vlastní hledání identity. Můj otec byl právník, s jehož pomocí byla v letech 1994 až 2004 přijata k adopci více než stovka bulharských dětí romského původu. Dnes jsou z nich teenageři nebo mladé ženy a mladí muži a začínají pátrat po svém původu a svých kořenech. Všichni adoptovaní žijí ve francouzské Bretani. Jeden po druhém se vracejí do Bulharska a hledají odpovědi na životně důležitou otázku, „Kdo jsem?“ Projekt je v počáteční fázi výzkumu.

ARS Digital Studio
19 Popova Shapka Str., 1505 Sofie, Bulharsko
Telefon: +359 888 277 328
Fax: +359 2 846 83 61
E-mail: ninapehlivanova@yahoo.com
Web: www.romaquixote.com

 

Osobní dotazník

  • Oblíbená hudba: Serge Gainsbourg: Je suis venu te dire que je m‘en vais, Music for the Kitchen: Seven Nation Army
  • Oblíbený umělec: Robin Williams a Meryl Streep
  • Oblíbená kniha: Antoine de Saint Exupéry: Malý princ
  • Oblíbené barvy: červená a modrá
  • Oblíbené filmy:

More Than Honey / Markus Imhoof / 2012
Poslední záchranka v Sofii / Ilian Metev / 2012
In My Mother’s Arms / Mohamed a Atea Al Daradji / 2011
René / Helena Třeštíková / 2008
Jak přicházejí sny / Vincent Wars / 1998
Muž s kinoaparátem / Dziga Vertov / 1929