Emerging Producers 2014

Madara Melberga

Lotyšsko

V patnácti letech odešla z domova studovat uměleckou školu. Na Lotyšské univerzitě získala bakalářský titul v oboru filozofie. Produkovala několik krátkých hraných a dokumentárních filmů, dva oceněné celovečerní snímky a celovečerní dokument, který byl nominován na cenu IDFA. V roce 2006 se začala věnovat filmu jako herečka a stala se jednou z producentek snímku Monotony. Produkuje režisérsky silné snímky a podílí se na tvorbě scénářů a na kreativní složce filmových projektů.

Filmografie

Monotony, r. Juris Poskus, hraný film, 92 min, Lotyšsko, 2007 – produkce, herecká role. Film získal nejvyšší ocenění v soutěži Perspektivy na Moskevském filmovém festivalu.
Family Instinct, r. Andris Gauja, dokumentární film, 58 min, Lotyšsko, 2010 – produkce. Snímek získal hlavní cenu na festivalu Silverdocs a Silver Eye 2010 a byl vybrán na Filmový festival v Los Angeles a řadu dalších festivalů po celém světě.
Kolka Cool, r. Juris Poskus, hraný film, 93 min, Lotyšsko, 2011 – produkce, herecká role. Snímek získal hlavní cenu na Filmovém festivalu v Petrohradě a byl vybrán na Filmový festival Cottbus, kde vyhrál ocenění FIPRESCI. Úspěch slavil i na jiných festivalech.


Připravované projekty

Naše společnost připravuje tři nové projekty. Dokumentární snímek Men Only sleduje změny mužské identity v moderní společnosti. Celovečerní projekt 24hr Sunshine obdržel na svou realizaci grant z Mediálního programu. Natáčení bude probíhat formou koprodukce. Snímek, jenž se soustředí na psychologii postav, pojednává o obchodníkovi, který chce změnit svůj život. Prodá svou firmu a rozhodne se vyrazit s turistickou skupinou na severní pól. V současné chvíli je hotová pracovní verze scénáře a hledáme koproducenty. Projekt Bengal Rain je ve fázi přípravy scénáře. Jedná se o komedii/drama o dvou Evropanech, kteří se vydají do Indie, jež pro ně symbolizuje moderní Eldorádo. Naoko založí produkční společnost a plánují utéct s penězi od pojišťovny za filmové vybavení, které ji má zničit tsunami.
 

FA Filma
Bruninieku 22-7, LV1001 Riga, Lotyško
Telefon: +37 126 995 300
E-mail: fafilma@fafilma.lv
Web: www.fafilma.lv

 

Osobní dotazník

  • Oblíbená hudba: M.I.A: Paper Planes
  • Oblíbený umělec: Gints Gabrans
  • Oblíbená kniha: Franz Kafka: Zámek
  • Oblíbené barvy: oranžová a černá
  • Oblíbené filmy:

Lore / Cate Shortland / 2012
Dělníkova smrt / Michael Glawogger / 2005
Obchodník se smrtí / Andrew Niccol / 2005
Fahrenheit 9/11 / Michael Moore / 2004
Visions of Europe (segment Prologue) / Bela Tarr / 2004
Jak ta je úžasná / Nick Cassavetes / 1997
Gummo / Harmony Korine / 1997
Leaving Las Vegas / Mike Figgis / 1995