Emerging Producers 2014

Elina Litvinova

Estonsko

Ačkoli se Elina jako producentka věnuje jak filmu, tak i reklamně, její srdce patří filmové produkci. Do světa filmu poprvé pronikla v rámci studia audiovizuálních médií na Baltské škole filmových a mediálních studií, po nichž následoval kurz Simona Perryho na Filmové škole v Kolíně, kurz nadace R. Bosche a workshop Ex Oriente. Má několikaleté zkušenosti s produkcí různých filmových formátů od hudebních videí a videoprojekcí po krátké filmy a celovečerní dokumenty. Tituly, na jejichž produkci se podílela v posledních letech, byly uvedeny a oceněny na různých festivalech po celém světě.

Filmografie

Ivan’s Day, r. Ivan Pavljutskov, 28 min, Estonsko, vznikl s podporou Estonského filmového institutu a Estonské kulturní nadace. Snímek produkovala společnost Allfilm a na produkci se podílela Elina Litvinova a Helen Vinogradov.
Children of Karosta, r. Janis Jurkovskis, 28 min, Německo, 2010, vznikl ve spolupráci s Goethe Institutem – produkce. Snímek Children of Karosta byl vybrán a oceněn na více než deseti mezinárodních festivalech po celém světě.
V rámci již dokončených projektů pracovala společnost Allfilm v koprodukci s Francií (Canal+), Gruzií, USA, Finskem a dalšími zeměmi.

Připravované projekty

Od konce roku 2012 pracuje Elina na celovečerním dokumentu Anthill v režii Vladimira Loginova. Vývoj a produkci snímku plně financuje Estonský filmový institut a Estonská kulturní nadace. Film se probojoval až do výběru na švédském Nordisk Pitching Forum. Jeho estonská premiéra, která bude doprovázena fotografickou výstavou, je plánována na jaro 2014. Společnost Allfilm nyní připravuje přibližně dvacet celovečerních hraných i dokumentárních filmů, které jsou v různých fázích produkce. Mezi tituly, jež jsou připraveny k uvedení, patří snímky In the Crowsswind (r. Martti Helde), Fast Eddy (r. Marko Raat), Tangerines (r. Zaza Urushadze), a Landscape with Many Moons (r. Jaan
Toomik).

Allfilm
Saue 11, 10612 Talin, Estónsko
Telefon: +372 672 9070 (pracovní), +372 5691 3377 (soukromý)
Fax: +372 6729 071
E-mail: allfilm@allfilm.ee, elina@allfilm.ee
Web: www.allfilm.ee

 

Osobní dotazník

  • Oblíbená hudba: Mari Pokkinen: Avar
  • Oblíbený umělec: Aivars Vilipsons
  • Oblíbená kniha: Robert McKee: Story
  • Oblíbené barvy: černá a ruská červeň
  • Oblíbené filmy:

Láska / Michael Haneke / 2012
Neopouštěj mě / Mark Romanek / 2010
Oblivion / Heddy Honigmann / 2009
Jak se vaří dějiny / Peter Kerekes / 2009
Život je krásný / Roberto Benigni / 1997