Emerging Producers 2014

Barbara Hessová

Slovensko

Vystudovala filmovou a televizní produkci na Filmové a televizní fakultě Vysoké školy múzických umění v Bratislavě. Po získání magisterského titulu začala vyučovat na katedře produkce, v současné době je rovněž členkou Akademického senátu. Pracovala pro Slovenský audiovizuální fond a od roku 2005 působila v několika produkčních společnostech, kde se podílela na tvorbě dokumentárních a celovečerních filmů a televizních seriálů. V roce 2007 založila vlastní společnost AH production, která produkuje dokumentární i celovečerní filmy, a poskytuje služby v oblasti televizní tvorby a reklamy.

Filmografie

Velký respekt, r. Viktor Csudai, 77 min, 2008 – výkonná produkce
Arsy Versy, r. Miro Remo, 23 min, Slovensko, 2009, nebývale úspěšný snímek, který získal více než třicet ocenění na různých mezinárodních festivalech — produkce
Se stejným režisérem jsem spolupracovala jako výkonná producentka na dokumentárním filmu Pohoda 2010 o největším letním hudebním festivalu na Slovensku.
Súď ma a skúšaj, r. Iva Kúšiková, režijní dohled Martin Šulík, 72 min, 2013 – o deportaci jeptišek do pracovních táborů v padesátých letech v Československu – produkce

Připravované projekty

Zdenka, r. Iva Kúšiková pojednává o Sestře Zdence Schelingové, která má být svatořečena ve Vatikánu. Stanko, celovečerní road movie o dívce a muži, kteří se vydávají na cestu ze Slovenska do Itálie, aby zde nalezli tu nejcennější věc, přátelství, r. Rasťo Boroš. Comeback, celovečerní dokument o osudech propuštěných vězňů, r. Miro Remo, připravuje se od roku 2009. Parlika, dokumentární snímek o ženě, která v Afganistánu bojuje za ženská práva, r. Sahraa Karimi. Tak ďaleko, tak blízko, dokument o životě rodin vychovávajících autistické děti, r. Jaro Vojtek.
Indiáno zo Žihľavy, dokument o muži, který ve své vesnici natáčí amatérské westerny, r. Miro Remo. Darca, celovečerní snímek o muži, který se chce pro peníze vzdát své ledviny, r. Dušan Trančík. Zatopená zem, antropologický dokument o rodině, jejím domě a o vesnici zaplavené přehradou Liptovská Mara, r. Soňa G. Lutherová. Pred odletom, celovečerní snímek o dospívání a rezignaci, r. Stanislav Párnický.

AH production, s.r.o.
Irkutská 14/D, 851 10 Bratislava, Slovensko
Telefon: +421 908 786 843
E-mail: hessova@ah.sk, barbara.hessova@gmail.com
Web: www.ah.sk

 

Osobní dotazník

  • Oblíbená hudba: Depeche Mode: Heaven
  • Oblíbený umělec: Gustav Klimt
  • Oblíbená kniha: Emily Brontë: Wuthering Heights
  • Oblíbené barvy: zelené jablko a pšenice
  • Oblíbené filmy:

Nedotknutelní / Olivier Nakache / 2011
Pan Nikdo / Jaco Van Dormael / 2009
Déjà Vu / Tony Scott / 2006
Životy těch druhých / Florian Henckel von Donnersmarck / 2006
21 gramů / Alejandro González Iñárritu / 2003
Okno naproti / Ferzan Ozpetek / 2003
Hodiny / Stephen Daldry / 2002
Svatba mého nejlepšího přítele / P. J. Hogan / 1997
Smažená zelená rajčata / Jon Avnet / 1991
Kmotr I, II, III / Francis Ford Coppola / 1972, 1974, 1990
Ninočka / Ernst Lubitsch / 1939