Emerging Producers 2013

Jonas Špokas

Litva

Narodil se v roce 1988 v litevském městě Alytus a absolvoval Litevskou akademii múzických umění, kde vystudoval filmový management. Během studií pracoval jako producent na řadě krátkých filmů, především na filmu Lernavan (2009), který získal řadu ocenění včetně ceny za nejlepší film na Festivalu krátkých filmů ve Vilniusu a cenu novinářů na Mezinárodním filmovém a hudebním festivalu v Kustendorfu. Jonas Špokas působí i nadále v oblasti filmové produkce a spolupracuje s litevskými a mezinárodními filmaři, jako jsou např. Gabriele Salvatores a John Malkovich.

Filmografie

Po úspěchu filmu Lernavan (2009, režie Marat Sargsyan) začal Jonas spolupracovat s řadou produkčních společností a pracoval jako asistent produkce na filmech Generations (2011, režie Philipp Kadelbach) a Siberian Education (2012, režie Gabriele Salvatores). Naposledy zajišťoval location management pro film Letters to Sofija (režie Robert Mullan), příběh nejslavnějšího litevského herce Mikalojuse Konstantinase Čiurlionise, který měl premiéru v říjnu 2012.

Připravované projekty

Společnost Benjamin River Productions v současné době pracuje na dvou projektech. První z nich nazvaný Face of the Sun je dokumentární báseň přinášející příběh, který vyprávějí tváře obyvatel Litvy. Jeho mozaiku skládá sto tváří – novorozenětem počínaje až po stoletého staříka. Tento poetický dokument bude mít premiéru tento rok u příležitosti litevského národního dne nezávislosti. Druhým projektem je celovečerní hraný film o vztazích mezi Arménií a Tureckem, který má být uveden v roce 2014.

Benjamin River Productions
Kailu tee 3, 11912 Tallinn, Estonia
Contact number: +37 061599670
Email address: spokas.jonas@gmail.com
Website: www.benjaminriver.com

Osobní dotazník

  • Oblíbená hudba: Nemám oblíbenou písničku, ale pokud by to nějaká měla být, tak třeba jedna ze starých časů

  • Oblíbený umělec: Leonardo Da Vinci
  • Oblíbená kniha: Lewis / Zaskočen radostí
  • Oblíbené barvy: Černá a bílá
  • Oblíbené filmy:

Ghost Dog - Cesta samuraje / Jim Jarmusch / 1999
Koyaanisqatsi / Godfrey Reggio / 1982
Faunův labyrint / Guillermo del Toro / 2006
Taková je Anglie / Shane Meadows / 2006
Opravdová kuráž / Ethan Coen, Joel Coen / 2010