Docu Talents

Váš průvodce zbrusu novými dokumenty, které se právě natáčejí ve střední a východní Evropě – regionu s dlouhou dokumentární tradicí, kde se v poslední době vynořila řada pozoruhodných a kreativních filmových tvůrců. Režiséři a producenti vybraných celovečerních dokumentů představují své projekty v osmiminutových prezentacích.

DOCU TALENTS / 14. ročník / 2018

PŘÍŠTÍ UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK: bude oznámeno

KONTAKT / Jarmila Outratová / Head of Industry Office / jarmila@ji-hlava.cz

--------------

Určeno pro tyto projekty:
Středo- nebo dlouhometrážní dokumentární projekty ve fázi produkce nebo postprodukce s předpokládanou premiérou mezi srpnem 2018 a červencem 2019.

Určeno pro projekty pocházející z těchto zemi:
Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Estonsko, Gruzie, Maďarsko, Kosovo, Lotyšsko, Litva, Makedonie, Moldavsko, Černá Hora, Polsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Ukrajina

--------------

Docu Talents funguje od roku 2005 jako startovací rampa pro řadu dokumentárních filmů. Připomeňme například filmy Králík po berlínsku, Slepé lásky, Nesvatbov, Problém s komáry a jiné příběhy, Jak se vaří dějiny, René, Pevnost, Roura, Danielův svět, V paprscích slunce, FC Roma, Příbuzní nebo The Road Movie.
 
Každý rok jsou k účasti na akci zváni festivaloví dramaturgové, distributoři, nákupčí a místní i zahraniční novináři. Režiséři a producenti představí 12 vybraných projektů v osmiminutových prezentacích, jejichž součástí je i tříminutový trailer. Po skončení prezentací následuje neformální večírek a one-to-one setkání prezentujících se sales agenty a zástupci filmových festivalů.

Dokumentární projekty vybírají zástupci MFDF Ji.hlava.

--------------

» Projekty vybrané na Docu Talents 2017