Docu Talents from the East 2011

Docu Talents from the East, prezentace organizovaná MFDF Ji.hlava ve spolupráci s MFF Karlovy Vary, se uskutečnila v rámci industry sekce 46. MFF Karlovy Vary. Režiséři a producenti devíti vybraných celovečerních dokumentů představili své projekty, které se nacházejí ve fázi produkce či postprodukce a jejichž zamýšlené uvedení do kin je mezi červencem 2011 a červencem 2012.

 

Představené projekty

Blokáda

Chorvatsko (r: Igor Bezinović, p: Restart, Factum)

Dokument o nejdelším a politicky nejvýraznějším studentském protestu v Chorvatsku, jímž byla blokáda fakulty humanitních a sociálních věd v Záhřebu v dubnu a květnu 2009.

 

Prolegomena to Virtual Framing of a Revolution

Česká republika (r: Petr Hátle, p: Nutprodukce)

Digitální otisky reality arabských revolucí. Kamera mobilního telefonu zde slouží jako demokratický důkaz proti totalitární kontrole záznamů.

 

Soukromý vesmír

Česká republika (r: Helena Třeštíková, p: Helena Třeštíková, Negativ, ČT)

Kronika jedné rodiny, milníky narození, studií, zaměstnání a stěhování jejich členů, zaznamenávané v průběhu 40 let.

 

Generace Singles

Česká republika (r: Jana Počtová, p: HBO Česká republika, Mimoid Pictures)

Dokument o tom, zda jsou v dnešní době dlouhodobé vztahy přežitkem nebo těžce dosažitelným ideálem. Film o vztazích modelovaných, ohrožovaných či naopak příznivě ovlivňovaných současným způsobem života.

 

Umění zmizet

Polsko (r: Bartek Konopka & Piotr Rosołowski, p: Otter Films, Adam Mickiewicz Institute)

Neznámý příběh haitského woodoo kněze, který navštívil Polskou lidovou republiku v roce 1980 a rozhodl se změnit běh polských dějin – vymýtit démona, který ovládal generála Jaruzelského.

 

Six Degrees

Polsko (r: Bartosz Dombrowski, p: Otter Films, East Pictures)

Dokumentární road-movie se vydává po stopách mezilidských vztahů spojujících dva lidi, kteří se vůbec neznají, aby se pokusila odpovědět na otázku, zda jsme si v našem zmenšujícím se světě blíže. (www.sixdegreesdoc.com)

 

Pohřebák

Srbsko (r: Dragan Nikolić, p: Prababa Production)

Dokument o smrti, bez níž by nebylo pohřebního byznysu Drnda International, firmy, která se stará o převoz zesnulých dělníků v zahraničí. Cesta pohřebního vozu se stává metaforou návratu domů ve ztraceném snu migrujícího dělníka.

 

Comeback

Slovensko (r: Miro Remo, p: AH production)

Sociální studie života dvou vězňů a jejich návratu z nejpřísněji střeženého slovenského vězení. Film o tom, jaké to je vrátit se do normálního života po dvaceti letech strávených za mřížemi.

 

Cikáni jdou do voleb

Slovensko (r: Jaroslav Vojtek, p: Mandala Pictures, Fog'n'Desire Films)

Divoká volební kampaň, tragikomické momenty, ghetto a obyčejní lidé ve filmu o tom, jaké jsou šance romského aktivisty Vlada Sendreie a jeho volebního týmu uspět ve společnosti „bílých“.

Konzultace

Každý rok jsou k účasti na prezentaci zváni festivaloví dramaturgové, distributoři, nákupčí a místné stejně jako mezinárodní novináři. Detailní informace o vybraných projektech jsou dostupné ve speciální brožuře, distribuované na festivalu. Po prezentaci měli filmaři možnost setkat se s diváky, festivalovými dramaturgy, distributory a novináři na neformální koktejl párty. Po párty následovala exkluzivní možnost uzavřených konzultací s filmovými odborníky.

Vybranými konzultanty byli v roce 2011 Esther van Messel (First Hand Films), Manuela Buono (Taskovski Films) a Marek Hovorka (MFDF Jihlava).

 

  • Zpět na aktuální ročník Docu Talents