Docu Talents from the East 2014

Prezentace Docu Talents from the East 2014 opět představí nejpozoruhodnější autorské dokumentární projekty ze střední a východní Evropy, které jsou ve fázi produkce či postprodukce.

Režiséři a producenti vybraných celovečerních dokumentů představí své projekty s plánovaným uvedením do kin mezi srpnem 2014 a červencem 2015 v rámci osmiminutových prezentací.

Docu Talents from the East proběhne v rámci industry sekce Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Organizátorem je MFDF Ji.hlava a MFF Karlovy Vary.

 

DOCU TALENTS FROM THE EAST / 10. ročník / 8. července 2014 / MFF Karlovy Vary

PRACOVNÍ JAZYK / angličtina bez tlumočení

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK / 15. května 2014

 

KONTAKT / Jarmila Outratová / head of industry office / jarmila@dokument-festival.cz / + 420 775 864 981

 

PŘIHLASTE SE PROSTŘEDNICTVÍM FORMULÁŘE DOCU TALENTS NA NAŠÍ VISITOR PAGE.

Pokud ještě v naší databázi nemáte účet, vyplňte prosím na Visitor page základní identifikační údaje a vytvořte si heslo. Registrace na Visitor page vám usnadní další komunikaci s MFDF Ji.hlava a váš účet budete moct využívat i v následujících ročnících. Po absolvování základní registrace se vám zpřístupní formulář Docu Talents.

Historie

Prezentované projekty:

Od roku 2005 je panel Docu Talents from the East místem prvního představení dokumentárních filmů, které jsou poté úspěšně uváděny na filmových festivalech. Připomeňme například filmy Králík po Berlínsku, Slepé lásky, Nesvatbov, Problém s komáry a jiné příběhyJak se vaří dějiny, René, Český mír, Blokáda, Pevnost, Roura, Velká noc nebo Putinovy hry .

Cílem setkání je přitáhnout pozornost vlivných filmových profesionálů, návštěvníků jednoho ze dvou festivalů kategorie A v regionu, k některým z nejlepších dokumentárních filmů. Věříme, že propagace filmů od prvních stádií produkce nebo postprodukce je jedním z nejúčinnějších nástrojů v rámci jejich celkové podpory.

Každý rok jsou k účasti na prezentaci zváni festivaloví dramaturgové, distributoři, nákupčí a místní stejně jako mezinárodní novináři. Po prezentaci následuje možnost neformálního setkání s diváky a hosty či uzavřených konzultací s filmovými odborníky.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava organizuje prezentaci Docu Talents ve spolupráci s MFF Karlovy Vary. V letech 2005-2009 byl spoluorganizátorem panelu i Institut dokumentárního filmu.