Motýli

Babochki

Butterflies

  • Dmitry Kubasov
  • Rusko
  • 2016, 79 min
Scénář: Dmitry Kubasov
Kamera: Dmitry Kubasov
Střih: Dmitry Kubasov
Zvuk: Zakhar Semirhanov
Producent, koproducent: Anastasia Murashkina (17 + 4)
Barva: Colour
Jazyk: ruština
Synopse

Mladík Alexej se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci. Zatímco vrstevníci nemají s jeho sexualitou sebemenší problém, matka ji nedokáže přijmout. Dokumentární portrét jej zachycuje v období prázdnin, kdy tráví čas s přáteli či s novým milencem Gríšou, s nímž se seznámí na festivalu věnovaném režiséru Andreji Tarkovskému. Observační metodu zde ozvláštňuje aktivní role kamery, která se při zaujatých debatách, hádkách či zpovědích lepí na těla a tváře hrdinů. Aljošova spontaneita a výstřednost, s níž okázale narušuje genderové stereotypy, tak dostává ideální příležitost vyniknout.

„Natáčení filmu je vždy spojeno se strachem a studem, a to proto, že teprve nyní film proniká do hlubin člověka. Dosud ho pouze popisoval. Při práci na filmu Motýli jsem toto měl neustále na paměti.” Dmitrij Kubasov

Biografie

Dmitrij Kubasov (1985) je ruský herec a dokumentarista. Hrál v mnoha uznávaných filmech, například ve snímku Philippa Grandrieuxe Jezero (2008). Jako dokumentární tvůrce má za sebou kolektivní film Zimo, odejdi! (2012) či středometrážní Tanya Number 5 (2014). Ve svých dílech vyznává blízké pozorování postav, k němuž nalezl inspiraci mj. u své profesorky Mariny Razbežkinové.

Fotogalerie

DMITRY KUBASOV / +79057889134 / septemquattuor@gmail.com
 
Ročník festivalu: 2016
Sekce: Mezi Moři
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
25.10.2016 21:30
26.10.2016 15:30

JI.HLAVA INDUSTRY PROGRAMME BROCHURE

Ve formátu PDF ke stažení zde

Více