Pro blázny tu není místo

Durakam zdes ne mesto

No Place for Fools

Scénář: Oleg Mavromatti
Kamera: Oleg Mavromati
Střih: Oleg Mavromati, Boryana Rossa
Zvuk: Andrei Guryanov
Producent, koproducent: Boryana Rossa, Andrei Silvestrov
Barva: Colour
Jazyk: ruština
Synopse
Internet, šílenství a stále staré i nové Rusko – to jsou základní souřadnice filmu pohybujícího se na hraně inscenace a syrového dokumentu. Sergej Astahov je mentálně zaostalý muž, který tráví většinu času zavřený v moskevském bytě, odkud prostřednictvím videoblogu rozesílá svá poselství do světa. Pro osamělého muže se kamera stává jediným partnerem a repetitivní mluvení aktem života. Ve svých výpovědích se vyznává z homosexuality, obdivu k prezidentu Putinovi a příslušnosti k pravoslavné víře. V jeho hlavě se paradoxně stýkají všechny extrémy ruského světa, ve kterém přitom ale pro blázny není místo.

DETAIL:
„Já, Sergej Astahov, jsem Rus, syn matky Rusi. Žiju v hlavním městě, ve městě Moskvě, v hlavním městě naší země Ruska, Rusů, Ruské federace. Znám všechny zákony i všechny Boží zákony.”
Biografie

Oleg Mavromatti je ruský umělec, filmař a performer, který získal věhlas svými kontroverzními uměleckými projekty. Za předvádění skutečného ukřižování při natáčení nerealizovaného filmu Olej na plátně byl roku 2000 odsouzen k několikaletému trestu a momentálně pobývá v emigraci. V projektu nazvaném Ally/Foe (2010) voliči v internetovém hlasování rozhodovali o trestu smrti pro umělce, který byl připoután na elektrickém křesle. Mezinárodní pozornost si získal antiutopický film Bastards (2000) o mladých lidech v současném Rusku.

Fotogalerie

Oleg Mavromati / 466 North Salina St. #4 / Syracuse / United States / 13203 / bori999@gmail.com
 
Ročník festivalu: 2015
Sekce: Mezi moři
Typ premiéry: Česká premiéra
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
30.10.2015 10:00

PAMĚŤ, GODARD, JI.HLAVA!

MFDF Ji.hlava bude letos rezonovat téma paměti

Více