Mat goc

Mat goc

Mat goc

Scénář: Dužan Duong
Kamera: Saimon Phan
Střih: Dužan Duong
Zvuk: Luka Šuto
Hudba: DJ Onra
Herci, sociální herci: Dužan Duong, Viet Anh Duong
Barva: Colour
Jazyk: čeština
Synopse
Jak se na Vietnam dívají potomci vietnamských rodičů? Ti, kteří mluví lépe česky než vietnamsky a jimž jsou bližší hodnoty západní kultury než ty rodičovské? Přesně na takové otázky se snaží odpovědět film kombinující dokumentární záběry s prvky inscenace a jasně vyklenutým dramatickým obloukem. Vnucená cesta do Vietnamu se stává pro jednoho ze dvou bratrů příležitostí lépe porozumět svému původu, a takto zprostředkovaně i svým rodičům a vlastně i sobě. Českému divákovi se zase dostává možnosti nahlédnout za zeď unifikujících kulturních stereotypů a nazřít životadárný pohyb uvnitř menšiny.

DETAIL:
Mat goc – negativní označení člena vietnamské komunity, který nectí zásady tradiční vietnamské kultury. V doslovném překladu „ztratil kořeny“.

Duong Viet Duc se narodil roku 1991 v Hanoji, od 4 let věku je ale vychováván v prostředí evropské kultury. Studoval VŠE, půl roku byl studentem FAMU. Jeho filmařské počátky souvisí s natáčením vlastních tanečních výstupů. Na filmu Mat goc začal pracovat před nástupem na FAMU, dokončen byl až po jeho odchodu ze školy. Doufá, že se na pražskou filmovou školu brzy jako student vrátí.
Dužan Duong
+420 728 483 948
v.duong.cz@gmail.com

 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Česká radost
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
26.10.2014 17:30

JI.HLAVA FILM FUND

Postprodukční podpora pro dokumenty ze střední a východní Evropy

Více