Ginza v pruzích

Ginza Strip

Ginza Strip

Kamera: Richard Tuohy
Střih: Richard Tuohy
Hudba: Dianna Barrie
Barva: Colour
Jazyk: Bez dialogu
Synopse
Dokumentaci tokijské čtvrti Ginza, jedné z nejluxusnějších nákupních oblastí světa, zpracovává autor technikou tzv. chromaflexu, kterou sám pomohl vyvinout. Jde o proces barevného ručního vyvolávání, který umožňuje vybrané části obrazu vyvolat do pozitivních barev, některé nechat v negativu a jiné černobíle. 

DETAIL:
Překrývající se svislé nápisy, zářící v přehlcené ulici, ukazují luxusní značky a vlajkové prodejny bezpočtu obchodních řetězců, které jsou svými reklamními nápisy, hustě rozmístěnými v úzkých ulicích, přes sebe vršeny až k nerozeznání.
Biografie
Dokumentaci tokijské čtvrti Ginza, jedné z nejluxusnějších nákupních oblastí světa, zpracovává autor technikou tzv. chromaflexu, kterou sám pomohl vyvinout. Jde o proces barevného ručního vyvolávání, který umožňuje vybrané části obrazu vyvolat do pozitivních barev, některé nechat v negativu a jiné černobílé. 

DETAIL:
Překrývající se svislé nápisy zářící v přehlcené ulici ukazují luxusní značky a vlajkové prodejny bezpočtu obchodních řetězců, které jsou svými reklamními nápisy, hustě rozmístěnými v úzkých ulicích, přes sebe vršeny až k nerozeznání.

Fotogalerie

Richard Tuohy
36 Grant ST, Daylesford
Victoria 3460 / Australia
+61 400 748 864
richard@nanolab.com.au
 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Fascinace
Typ premiéry: Východoevropská premiéra
Projekční formát: 16 mm
Jazyk titulků: Bez titulků
Uvedení:
24.10.2014 16:00
28.10.2014 15:30

PŘIHLAŠOVÁNÍ FILMŮ

Přihlaste svůj film na 22. MFDF Ji.hlava

Více