Ming z Harlemu: Jednadvacet pater ve vzduchu

Ming of Harlem: Twenty One Storeys in the Air

Ming of Harlem: Twenty One Storeys in the Air

Kamera: David Raedeker
Střih: Chiara Armentano, Phillip Warnell
Zvuk: David Hocs, Adam Gutch, Chu-Li Shewring
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Herci, sociální herci: Antoine Yates (self), Rajiv the Tiger (Tiger), Brianna the alligator (Alligator), Johnny Garrett-Graham (Driver), Willow Samuel (Self), Mabel Stark (Tiger Trainer)
Barva: Colour and B&W
Jazyk: angličtina
Synopse
Bez ohledu na nevoli a pobouření spoluobčanů žil Newyorčan Antoine Yates se svými zvířecími přáteli – dvousetpadesátikilovým bengálským tygrem a dvoumetrovým aligátorem – několik let ve svém harlemském bytě. Warnellova investigativní filmová esej o vztazích lidskosti a animality konfrontuje Yatesovy výpovědi z doby, kdy se o jeho soužití s nebezpečnými zvířaty dozvěděla veřejnost, s poetickými záběry predátorů volně se pohybujících v jeho bytě. Spíše než skandální případ z roku 2003 režiséra zajímají obecnější, intimní aspekty komunikace mezi člověkem a zvířaty a jejich chování v domestikovaném prostředí.

DETAIL:
„Lidi to nechápou. Když mi ho vzali, bylo to, jako by s sebou odnesli kus mého já. Je to, jako rána na duši. Kus mého já je navždy pryč.“

Britský umělec, jenž mj. studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, spolupracuje s BFI či univerzitami v Cambridge a Kingstonu. Jihlavským divákům je známý krátkometrážními dokumenty Děvče s rentgenovýma očima (The Girl with X-ray Eyes, 2008) o moskevské medičce s nadpřirozenou schopností a Nesvá – podivná cizí těla (Outlandish: Strange Foreign Bodies, 2009), na němž spolupracoval s filozofem Jeanem-Lucem Nancym. Ming of Harlem je jeho celovečerní debut.

Fotogalerie

Picture Palace Pictures
Madeleine Molyneaux
PO Box 645 Prince St. Stn.
New York / 10012 / United states
+1 2 122 523 187
picturepalacesale@yahoo.com
www.picturepalacepictures.com

 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Opus Bonum, První světla
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: Bez titulků
Uvedení:
26.10.2014 18:00

JI.HLAVA FILM FUND

Postprodukční podpora pro dokumenty ze střední a východní Evropy

Více