Jáma

Jáma

My Home

Scénář: Jiří Stejskal
Kamera: Jiří Stejskal
Střih: Jakub Hejna
Zvuk: Jan Hála
Barva: Colour
Jazyk: ukrajinština
Synopse
Kolem malebné ukrajinské farmy se nerozléhají polnosti, ale velké sídliště. Na Natašin pozemek na periferii Kyjeva, jenž rok po roce panely zatlačují hlouběji do jámy, shlížejí zlověstné jeřáby. Hrdá majitelka brání nejen desítky akrů půdy, ale také tradiční hodnoty rodiny, víry a vlastnictví. Z ptačí perspektivy pohledu na snímaný prostor ostře vystupuje kontrast vesnice a města. Svérázný model rodinného podniku je vykreslený ve čtyřleté kronice z pohledu hosta z ciziny, který nijak nenarušuje způsob života, jenž rodina žije po generace.

DETAIL:
Ta jáma, to je metafora lidskosti. Všichni jsou v téhle jámě. Každý bojuje s každým. Existují lidská prasata, která žijí jako prasata – přejídají se k prasknutí a zpíjí se do němoty. Vedou nemravný život. Toto je svět, ve kterém cítím dokonalé štěstí. A slovem “dokonalé štěstí” nemyslím štěstí z hlediska materiálních věcí, ale v duchovním smyslu.

Jiří Stejskal absolvoval studium audiovize, střihu a zvuku na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Své vzdělání doplnil titulem z oboru filmové režie na univerzitě v Talinu. Byl střihačem filmu Doda Gombára Smíchov pláče, Brooklyn spí (2011) a podílel se i na dokumentech České televize. Stejskal se navíc profesně věnuje fotografii a divadlu.

Fotogalerie

nutprodukce s.r.o.
Tomáš Hrubý
Bubenská 1 
Praha 7 / 170 00 / Czech Republic
info@nutprodukce.cz
+420 731 163 041
www.nutprodukce.cz
 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Česká radost
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: čeština
Uvedení:
25.10.2014 22:30

INSPIRAČNÍ
FÓRUM

Setkání vybraných režisérů s významnými osobnostmi mimo filmový svět

Více