Žalozpěvy: Černomořská odysea

Tristia – A Black Sea Odyssey

Tristia – A Black Sea Odyssey

Scénář: Stanislaw Mucha
Kamera: Andrzej Król
Střih: Hanka Knipper
Zvuk: Ursula Kösterke, Felix Andrissens
Hudba: Elke Hosenfeld, Moritz Denis, Tim Stanzel
Barva: Colour
Jazyk: ruština, ukrajinština, turečtina, bulharština, rumunština
Synopse
Podivuhodný reportážní snímek z cesty kolem Černého moře, po jeho pobřeží protínajícím hranice šesti států a napříč bizarními přímořskými letovisky, se více než na turistický průmysl či politické problémy zaměřuje na osaměle stojící sochy, chátrající architektonické památky a drobná vyprávění zdejších lidí. Z každého ze zastavení nám autoři posílají řadu stylizovaných obrazů-pohlednic, s hravostí inscenovaných výjevů odbývajících se na pozadí moře. Ovidiovy černomořské žalozpěvy tak ve svém filmovém pandánu získávají novou kvalitu vypovídající o místě prokletě krásném i krásně prokletém.

DETAIL:
„Když sem dotáhl římský císař Traján, jeho legionáři se vmžiku pustili s krásnými dáckými ženami do plození dětí. Rumuni jsou tak potomci kurev a mordýřů.“

Stanisław Mucha je polský dokumentarista, který žije a pracuje v Německu. Studoval na Vysoké škole filmové a televizní v Postupimi-Babelsbergu. Mezinárodní ohlas mu získaly filmy Absolut Warhola (2001) a Środek Europy (2004). Diváci v Jihlavě mohli zhlédnout jeho dokument Reality Shock (2005). Režíroval poslední část Kieślowského trilogie Nebe, peklo, ráj pojmenovanou Naděje (Nadzieja, 2007).

Fotogalerie

TAG/TRAUM Filmproduktion GmbH & Co. KG
Gerd Haag
Apostelnstr. 11 
Cologne / 506 67 / Germany
+49 22 165 025 900
info@tagtraum.de
www.tagtraum.de

 
 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Mezi moři
Projekční formát: Blu-ray
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
26.10.2014 15:30

INSPIRAČNÍ
FÓRUM

Setkání vybraných režisérů s významnými osobnostmi mimo filmový svět

Více