Mizející hranice

Evaporating Borders

Evaporating Borders

Scénář: Iva Radivojevic
Kamera: Iva Radivojevic
Střih: Iva Radivojevic
Zvuk: John Moros, Josh Berger, Ian Gaffney-Rosenfeld
Hudba: Alexander Berne, Stian Westerhus, Sandy Brour, Mon Doumani
Barva: Colour
Jazyk: řečtina, arabština, angličtina
Synopse
Etnickými spory rozdělený Kypr je jedním ze vstupních bodů do „pevnosti Evropa“ pro žadatele o azyl. Do pěti aktů rozdělená filmová esej přibližuje ze subjektivního hlediska prostoupeného sociologickými poznatky fenomén imigrantství jako žitou zkušenost. Režisérka – sama politická imigrantka – se v širších souvislostech zamýšlí nad antagonistickými společenskými silami formujícími přistěhovaleckou politiku současné Evropy, liberální nutností přijímat politické uprchlíky a neochotou je společensky akceptovat. Pro uprchlíky samé tak mnohdy cesta za svobodou končí pádem do propasti bezvýchodnosti a smutku.

DETAIL:
„Se zvláštním druhem paranoie se odvracíme od oněch lidí, kteří opouští svou domovinu s vidinou lepšího života v bohatých zemích. Svět není na tyto lidské přílivy zvědavý. S otevřenou náručí upřednostňujeme nový druh zločinců: migranty.”

Režisérka původem z Jugoslávie přišla na Kypr v době, kdy válka nenávratně rozvrátila její rodnou zemi. Nyní již více než deset let bydlí a pracuje v New Yorku. Ve svých filmech se často věnuje problematice identity, migrace a imigrantství. Doposud natáčela jen krátké filmy, s nimiž se zúčastnila dokumentárních festivalů v Rotterdamu či v Torontu. Evaporating Borders je její celovečerní debut.

Fotogalerie

Ivaasks Films
Iva Radivojevic
503 Lafayette Ave, 3F / Brooklyn
New York / 11205 / United States
+1 917 669 7584
ivarad@gmail.com

 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Mezi moři, První světla
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
26.10.2014 18:00

MATCHMAKING ACCELERATOR

Rozšířený servis pro získávání nových kontaktů a příležitostí

Více