V letech

Aged

Aged

  • Philip Hoffman
  • Kanada
  • 2014, 46 min
Scénář: Philip Hoffman
Kamera: Philip Hoffman
Střih: Marcel Beltran
Zvuk: Marcel Beltran
Hudba: Toni Edelmann
Barva: Colour and B&W
Jazyk: angličtina
Synopse
Philip Hoffman – samozvaný kronikář své rodiny –  dokumentuje proces stárnutí vlastního otce. Momentky kdysi vitálního muže zachycené v amatérských záběrech režisér konfrontuje s výjevy nemocného staříka, který pomalu čeká na smrt na rodinné chatě u jezera.  Experimentální film spojuje intimní záběry z rodinných videí od režisérova dětství po současnost, kdy opečovává nemohoucího otce, a neopakovatelnými impresemi okolní krajiny, které vystihují pomíjivost lidského života. Ruchy přírody jako např. šplouchání vody na jezerní hladině či hlasy ptáků podkreslují zrnité obrazy beze slov.

DETAIL:
„Ahoj tati, dobré ráno!“ (zní nadšeně dcera v telefonu) – Právě jsem se probudil. (polohlasem) – To je fajn. Vyspal ses dobře? - Och, ano...  (nejistě polohlasem) Ano... (chraptí, hlas se ztrácí).

Respektovaný dokumentarista z kanadského Toronta je pověstný svými deníkovými filmy a osobitou režijní metodou zdůrazňující otázky lidské paměti a temporality. Jeho filmografie čítá celou řadu krátkých filmů, celovečerně debutoval před pěti lety filmem All Fall Down (2009). Působí jako pedagog na York University v Torontu a je zakladatelem vzdělávacího centra Film Farm, které je útočištěm experimentálních filmařů.

Fotogalerie

Chimera Imaging
Philip Hoffman
R R # 4 Mount Forest Ontario
N0G 2L0 / Canada
phoffman@yorku.ca
www.philiphoffman.ca

 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Opus Bonum
Projekční formát: Video File
Uvedení:
24.10.2014 20:30

JI.HLAVA INDUSTRY PROGRAMME BROCHURE

Ve formátu PDF ke stažení zde

Více