Gottland

Gottland

Gottland

Scénář: Viera Čákanyová, Petr Hátle, Rozálie Kohoutová, Lukáš Kokeš, Klára Tasovská
Kamera: Lukáš Kokeš, Lukáš Milota, Prokop Souček
Střih: Šimon Špidla, Evženie Brabcová, Viera Čákanyová, Alexandra Gojdičová, Šimon Hájek, Lukáš Kokeš, Klára Tasovská
Zvuk: Dominik Dolejší, Miloš Hanzély, Vítek Jíra, Vojtěch Knot, Lukáš Kosek, Adam Levý
Hudba: Patryk Cannon, Šimon Holý, Jakub Kudláč
Barva: Colour
Jazyk: čeština, slovenština
Synopse
Polský novinář Mariusz Szczygieł popisuje Českou republiku, o které napsal knihu Gottland, jako zemi hororu, smutku a grotesky, kterou by nevymyslel ani Kafka. Na motivy některých z jeho povídek natočila pětice českých dokumentaristů film, jenž experimentuje s hranicí dokumentu a inscenovaných scén. Petr Hátle například rekonstruuje archivní rozhovor Otakara Vávry a Lídy Baarové, Viera Čákanyová v některých scénách využívá animaci, Lukáš Kokeš vytváří analogii mezi pohybem kamery a běžícím pásem. Tvůrci tak přinášejí originální a kritický pohled na naše moderní dějiny.

DETAIL:
„Kdy se ten pás zastaví? To nevím, nemůže se zastavit. Každý se chce mít líp a líp, chce víc a víc věcí, takže musí do toho i víc investovat. Z toho už nejde vyskočit. Je to takový mraveniště.“

Producent filmu Tomáš Hrubý ke spolupráci přizval několik významných tvůrců mladé generace českých dokumentaristů. Společný snímek Lukáše Kokeše a Kláry Tasovské Pevnost (2012) zvítězil v roce 2012 v soutěžní sekci jihlavského festivalu, Velká noc (2013) Petra Hátleho vyhrála jihlavskou soutěž o rok později. Rozálie Kohoutová je autorkou celovečerního dokumentu Kytlice, zimmer frei (2012) o malé sudetské obci a slovenská režisérka Viera Čakányová natočila např. film Alda (2009) o ženě postižené demencí Alzheimerova typu nebo portrét bulvární novinářky Piraňa (2008).

Fotogalerie

nutprodukce s.r.o.
Tomáš Hrubý
Bubenská 1
Praha 7 / 170 00 / Czech Reupblic
+420 731 163 041
info@nutprodukce.cz
www.nutprodukce.cz

 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Česká radost
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
26.10.2014 22:30

JI.HLAVA FILM FUND

Postprodukční podpora pro dokumenty ze střední a východní Evropy

Více