Přímý přenos

Priamy prenos

Transference

Scénář: Zuzana Piussi
Kamera: Zuzana Piussi
Střih: Zuzana Piussi, Vít Janeček
Zvuk: Zuzana Piussi
Herci, sociální herci: Serafína Hermanová, Ivan Leitman, Mara Leitmanová, Ida Želinská, Jozef Bráblik
Barva: Colour
Jazyk: slovenština, maďarština
Synopse

Na pozadí smrti utýraného dítěte se rýsují temné obrysy systému státní sociální péče o ohrožené děti na Slovensku. Mozaika rozhovorů s lidmi, kteří systému čelí či jsou jeho součástí, nese neskrývaně kritický apel. Ten se ovšem netýká agresivních rodičů ani arogantních sociálních pracovníků, ale nefunkčního systému jako takového. Protiváhu k jeho dehumanizovanému charakteru tvoří sociální pracovnice Serafínka, jež ve své snaze pomoci druhým projevuje vskutku heroický entuziasmus. Film charakterizuje přímý, nemanipulativní způsob snímání jednotlivých aktérů a emočně vypjatých situací. 

DETAIL:
„Napriek tomu, že tento systém nefunguje, sú výnimky, ktoré toto pravidlo potvrdzujú. Tou výnimkou je sestra Serafínka.“ 

Zuzana Piussi (1971) se věnuje investigativní dokumentární tvorbě. Zkoumá konkrétní kauzy a fenomény, například privatizaci filmových ateliérů ve filmu Koliba (2009), politickou scénu ve snímku Od Fica do Fica (2012) a slovenský nacionalismus v Křehké identitě (2012) uvedené na MFDF v Jihlavě. Snímky Hrdina naší doby (2009), který byl v Jihlavě také uveden, a Babička (2008) naopak reprezentují intimní dokumentaristické portréty. 

D1film
Vít Janeček
Újezd 7 
Prague 5 / 150 00 / Czech Republic
+420 603 164 232
vit.janecek@post.cz
d1film.com

 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Mezi moři
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
24.10.2014 22:30

INSPIRAČNÍ
FÓRUM

Setkání vybraných režisérů s významnými osobnostmi mimo filmový svět

Více