Dopisy Maxovi

Letters to Max

Letters to Max

  • Eric Baudelaire
  • Francie
  • 2014, 103 min
Scénář: Eric Baudelaire
Kamera: Eric Baudelaire
Střih: Eric Baudelaire, Laure Vermeersch
Zvuk: Juliette Navis, Jean Holtzmann, Julien Bonvinci
Herci, sociální herci: Maxim Gvinjia
Barva: Colour
Jazyk: angličtina, ruština, lang_ab
Synopse
Bývalý ministr zahraničí samostatné Abcházie – země, kterou v její nezávislosti na Gruzii uznává jen několik států světa – Maxim Gvinjia je přítelem režiséra Erica Baudelaira, který mu od roku 2012 posílá dopisy z Francie. Baudelairovy dopisy jsou ve filmu zobrazeny ve formě textu, Gvinjiovy telefonické odpovědi jsou čteny ve voice overech. Gvinjiova osobní vyprávění i úvahy nad vlastním národem a jeho historií doprovází záběry každodenního života v Abcházii, zpravidla krátké civilní momentky snímané profesionální kamerou z ruky, bez zjevné souvislosti s obsahem dopisů.

DETAIL:
„První dopis, který jsem dostal. Byl to skutečný dopis. Byl zabalený v papírové obálce. ‚Drahý Maxi, jsi tam? Eric.‘ Ano, někde jsem. Jsem tady, v Abcházii, v kanceláři. Je slunečný den. Slavíme den nezávislosti.“

Rodák ze Salt Lake City v současnosti žije v Paříži, kde se kromě filmu věnuje také fotografii a výtvarnému umění. Svůj celovečerní debut Květnová anabáze a Fusako Shigenobu, Masao Adachi a sedmadvacet let bez obrazů (2011), uvedený také v Jihlavě, věnoval členům radikální levicové skupiny Japonská rudá armáda. Podle scénáře člena skupiny a filmaře Adachiho natočil svůj druhý snímek The Ugly One (2013) kombinující postupy hraného a dokumentárního filmu.

Fotogalerie

Poulet-Malassis
Eric Baudelaire
41 bis Quai de la Loire, A304
Paris / 75019 / France
+33 647 826 890
info@pouletmalassis.com
www.pouletmalassis.com

 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Opus Bonum
Projekční formát: DCP
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
24.10.2014 13:30
27.10.2014 14:00

KONFERENCE
FASCINACE

Celodenní konferenční setkání o distribuci experimentálních filmů

Více