K oblakům vzhlížíme

K oblakům vzhlížíme

Into the Clouds We Gaze

Scénář: Martin Dušek, Josef Krajbich
Kamera: Lukáš Milota
Střih: Josef Krajbich
Zvuk: Petr Stuchlík, Štěpán Trčka
Hudba: Monika Midriaková
Barva: Colour
Jazyk: čeština
Synopse
Melancholicky laděný portrét milovníka tuningové subkultury, který, pokud právě nesedí za volantem svého DIY vytuněného, postupně se rozpadajícího vozu, klopýtá životem odnikud nikam. Film sleduje pustou krajinu vztahů, jež hlavního hrdinu obklopuje, a dává ji do souvislosti s pustotou severních Čech, ve kterých se jeho příběh odehrává. Obě prázdnoty přitom dokáže alespoň na několik okamžiků zaplnit řev motoru – a není divu, že pro Ráďu tyto zvuky představují rajskou hudbu. Vyhraněněně observační forma snímku nezabraňuje režisérovi promlouvat jazykem plným metafor, které provokují diváky k zamyšlení právě tam, kde by to nejméně čekali: na parkovišti uprostřed burácejícího tuningového srazu.

DETAIL:
„Já nespím ve stanu nikdy. Protože na tuning srazu, když spíš ve stanu, tak ti to ráno zbouraj. Když jsem byl v tom klubu, tak mi zbořili stan a nacpali mi brambůrky do vejfuku. To mě nasralo docela.“-

Martin Dušek je známý český dokumentarista, jehož díla jsou často spojována s provokativním přístupem k netradičním tématům. Je autorem vítězného českého snímku MFDF Ji.hlava 2007 Poustevna, das ist Paradies! (společně s Ondřejem Provazníkem, 2007) a filmu o televizních matadorech Parta Analog (2013). Podílel se rovněž na televizním cyklu Český žurnál (Rozezlení, 2013).

Fotogalerie

Česká televize
Kamila Zlatušková
Kavčí hory 
Prague 4 / 658 88 / Czech Republic
+420 731 433 442
kamila.zlatuskova@ceskatelevize.cz

 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Česká radost
Ocenění: Nejlepší český dokumentární film
Projekční formát: Video File
Jazyk titulků: angličtina
Uvedení:
26.10.2014 17:30
28.10.2014 16:00

MATCHMAKING ACCELERATOR

Rozšířený servis pro získávání nových kontaktů a příležitostí

Více