Pekingští mravenci

The Beijing Mayi

The Beijing Ants

  • Ryuji Otsuka
  • Čína
  • 2014, 88 min
Scénář: Ryuji Otsuka
Kamera: Ryuji Otsuka
Střih: Ryuji Otsuka
Zvuk: Ryuji Otsuka
Herci, sociální herci: Ji Huang, Chihiro Otsuka
Barva: Colour
Jazyk: čínština
Synopse
V roce 2013 se Peking stal městem s nejdražšími nájmy na světě. Stoupající ceny se dotkly i režiséra filmu Ryujiho Otsuky, jeho manželky a jejich malého dítěte. Pomocí ruční videokamery a příležitostně i skryté kamery tvůrci vytvořili osobní deník, který začíná v okamžiku, kdy kvůli náhlému zvýšení nájmu musejí hledat nový byt. Vzniklo tak bezprostřední a živelné svědectví o každodenních situacích, které se snadno mění ve vyhrocené konflikty, a to nejen díky finančnímu tlaku, ale také kvůli bezcitnému přístupu pronajímatelů i lhostejnosti policie.

DETAIL:
„Vyřešíme to podle smlouvy. Pouze vyslovené nemá žádnou váhu. Platí jen to, co je černé na bílém. Říkáte, že vám to bylo přislíbeno, já říkám, že ne. Kde máte důkaz? Ukažte nám psaný dokument.“

Ryuji Otsuka a Huang Ji tvoří partnerskou i tvůrčí dvojici. Otsuka, který pracuje také jako kameraman, podle scénáře Huangové natočil svůj režijní debut, fikční film Lingling’s Garden (2009). Je tvůrcem dokumentu Trace (2013) o čínsko-japonské rodině žijící na neobydleném souostroví u Japonska. Snímal také celovečerní režijní debut Huangové Egg and Stone (2012), který vyhrál Tiger Award v Rotterdamu.

Fotogalerie

Yellow-Green Pi
Ryuji Otsuka
Rm 1803, Unit 1, No 3 Jingmao Guoji Cheng
Rd 1 Furong / Tongzhou District
Beijing / China
+86 1 089 520 242
ryujiotsuka@hotmail.com
http://ryujiotsuka.wix.com/yellow-green-pi

 
Ročník festivalu: 2014
Sekce: Opus Bonum
Projekční formát: Blu-ray
Jazyk titulků: angličtina, čínština
Uvedení:
26.10.2014 13:30

KONFERENCE
FASCINACE

Celodenní konferenční setkání o distribuci experimentálních filmů

Více