Dokumentární pondělí

Pravidelné projekce dokumentárních filmů za účasti tvůrců

Dokumentární pondělí je dlouholetým cyklem pondělních projekcí vybraných dokumentárních filmů v pražském artovém kině Světozor, na kterém se již několik let spolupodílí také MFDF Ji.hlava. Jedenkrát měsíčně se tak ve Světozoru promítá pod záštitou ji.hlavského programového oddělení, jehož zástupci do programu Dokumentárního pondělí vybírají filmy uvedené na předchozím ročníku ji.hlavského festivalu.

Týden před vypuknutím dalšího ročníku MFDF Ji.hlava mohou navíc diváci ve Světozoru zhlédnout exkluzivní premiéry některých nových filmů, které si svůj oficiální debut odbudou právě na blížícím se festivalu. Týden po jeho skončení si pak fanoušci dokumentárního filmu mohou v rámci Dokumentárního pondělí vychutnat speciální projekci vítězného filmu ze sekce Česká radost. Nedílnou součástí drtivé většiny projekcí organizovaných zástupci MFDF Ji.hlava je také účast tvůrců promítaných filmů, kteří po skončení filmu debatují s diváky.

Aktuální program

21. 8. 2017 | 20.45

MOTÝLI

režie: Dmitry Kubasov
Rusko, 2016, 79 min
rusky / anglické titulky

Mladík Alexej se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci. Zatímco vrstevníci nemají s jeho sexualitou sebemenší problém, matka ji nedokáže přijmout. Dokumentární portrét jej zachycuje v období prázdnin, kdy tráví čas s přáteli či s novým milencem Gríšou, s nímž se seznámí na festivalu věnovaném režiséru Andreji Tarkovskému...