Dokumentární pondělí

Pravidelné projekce dokumentárních filmů za účasti tvůrců

Dokumentární pondělí je dlouholetým cyklem pondělních projekcí vybraných dokumentárních filmů v pražském artovém kině Světozor, na kterém se již několik let spolupodílí také MFDF Ji.hlava. Jedenkrát měsíčně se tak ve Světozoru promítá pod záštitou ji.hlavského programového oddělení, jehož zástupci do programu Dokumentárního pondělí vybírají filmy uvedené na předchozím ročníku ji.hlavského festivalu.

Týden před vypuknutím dalšího ročníku MFDF Ji.hlava mohou navíc diváci ve Světozoru zhlédnout exkluzivní premiéry některých nových filmů, které si svůj oficiální debut odbudou právě na blížícím se festivalu. Týden po jeho skončení si pak fanoušci dokumentárního filmu mohou v rámci Dokumentárního pondělí vychutnat speciální projekci vítězného filmu ze sekce Česká radost. Nedílnou součástí drtivé většiny projekcí organizovaných zástupci MFDF Ji.hlava je také účast tvůrců promítaných filmů, kteří po skončení filmu debatují s diváky.

Aktuální program

  • 27. 3. 2017 | 20.45

Deníky z Kandaháru

režie: Devin Gallagher, Louie Palu
Kanada, 2015, 76 min
anglicky, arabsky / anglické titulky

Prožitek z války v Afghánistánu, kde působil Louie Palu jako nezávislý reportér čtyři roky, jde za hranici možností fotografie. Montáží obrazů, deníkových záznamů v komentáři a autentického videa vzniká syrový dokument s atmosférou nehostinnou jako afghánská krajina. Film, který může být katarzí i pro svého tvůrce.