Ji.hlava Film Fund nabízí podporu ve formě vizuální a zvukové postprodukce pro středometrážní a dlouhometrážní dokumentární a hybridní filmy ve fázi produkce nebo postprodukce natočené v regionu střední a východní Evropy.

Naším cílem je podpořit výrazné a tvůrčí filmařské talenty, které se v tomto regionu s dlouhou dokumentární tradicí v posledních letech objevily. Rádi bychom filmaře podpořili při realizaci projektů zaměřených na současná témata a dopomohli jim také k úspěchu v zahraničí.

Určeno pro tyto projekty:
Středo- nebo dlouhometrážní dokumentární a hybridní filmy ve fázi produkce nebo postprodukce s předpokládanou premiérou na podzim 2017. Premiéra dokončeného filmu bude uvedena v rámci 21. ročníku MFDF Ji.hlava 2017.

Určeno pro projekty pocházející z těchto zemi:
Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Estonsko, Gruzie, Maďarsko, Kosovo, Lotyšsko, Litva, Makedonie, Moldavsko, Černá Hora, Polsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Ukrajina

Uzávěrka přihlášek: 30. dubna 2017

Výsledky budou vyhlášeny v rámci:

DOCU TALENTS @KVIFF / 13. ročník
4. července 2017 / 14.00 – 16.00
MFF Karlovy Vary / Kongresový sál hotelu Thermal

Způsob výběru
Zaslané projekty posoudí filmoví profesionálové, které nominuje MFDF Ji.hlava. Důraz je kladen na projekty, které vynikají unikátním autorským stylem a zaměřením na aktuální či společensky důležitá témata.


Díky spolupráci se svými partnery nabízí Ji.hlava Film Fund vybraným projektům podporu k  dokončení filmu.

Společnost UPP zaměřující se na tvorbu vizuálních efektů a obrazovou postprodukci poskytne služby ušité na míru vítěznému snímku v odhadované hodnotě 11.000 EUR.
Zvukové studio a postprodukční společnost Soundsquare nabídne zvukovou postprodukci a finální mastering v odhadované hodnotě 5 000 EUR.
Dramaturgové MFDF Ji.hlava vybraným projektům poskytnou zpětnou vazbu k jejich rought-cut verzím a na míru šité festivalové strategie. Pomohou také propojit oceněné autory se sales agenty, distributory, VOD platformami, univerzitami či jinými institucemi.
Výzkumné a vzdělávací centrum určené pro české a zahraniční umělce, vědce a myslitele, ve kterém sídlí také knihovna a videotéka. CDF zorganizuje zkušební projekci vybraného snímku a poskytne oceněné režisérce či režisérovi podporu ve fázi výzkumu v rámci přípravy dalšího plánovaného projektu.