Ji.hlava Film Fund nabízí podporu ve formě vizuální a zvukové postprodukce pro středometrážní a dlouhometrážní dokumentární a hybridní filmy ve fázi produkce nebo postprodukce natočené v regionu střední a východní Evropy.

Naším cílem je podpořit výrazné a tvůrčí filmařské talenty, které se v tomto regionu s dlouhou dokumentární tradicí v posledních letech objevily. Rádi bychom filmaře podpořili při realizaci projektů zaměřených na současná témata a dopomohli jim také k úspěchu v zahraničí.

 

Příjemci podpory Ji.hlava Film Fund 2017

Postprodukční služby v hodnotě 16.000 EUR od společností UPP a Soundsquare:

BOY OF WARS

Německo, Ukrajina
režie: Igor Kosenko, Cyprien Clement-Delmas
produkce: Fabian Driehorst
předpokládaná premiéra: MFDF Ji.hlava 2018

 

Podpora od MFDF Ji.hlava - zpětná vazba k rough-cut verzím a pomoc s distribuční strategií filmů:

FOREIGNER (UN EXTRANJERO)

Polsko, Německo
režie: Filip Jacobson
produkce: Karolina Galuba

THE WALE FROM LORINO (WIELORYB Z LORINO)

Polsko
režie: Maciej Cuske
produkce: Mikołaj Pokromski


Podpora od CDF - zkušební projekce vybraného snímku a podpora ve fázi výzkumu:

VIENNA CALLING (SMRT NAD ZLATO)

Česká republika
režie: Petr Šprincl
produkce: Marek Novák

 

Způsob výběru
Zaslané projekty posoudí filmoví profesionálové, které nominuje MFDF Ji.hlava. Důraz je kladen na projekty, které vynikají unikátním autorským stylem a zaměřením na aktuální či společensky důležitá témata.

 


Díky spolupráci se svými partnery nabízí Ji.hlava Film Fund vybraným projektům podporu k  dokončení filmu.

Společnost UPP zaměřující se na tvorbu vizuálních efektů a obrazovou postprodukci poskytne služby ušité na míru vítěznému snímku v odhadované hodnotě 11.000 EUR.
Zvukové studio a postprodukční společnost Soundsquare nabídne zvukovou postprodukci a finální mastering v odhadované hodnotě 5 000 EUR.
Dramaturgové MFDF Ji.hlava vybraným projektům poskytnou zpětnou vazbu k jejich rought-cut verzím a na míru šité festivalové strategie. Pomohou také propojit oceněné autory se sales agenty, distributory, VOD platformami, univerzitami či jinými institucemi.
Výzkumné a vzdělávací centrum určené pro české a zahraniční umělce, vědce a myslitele, ve kterém sídlí také knihovna a videotéka. CDF zorganizuje zkušební projekci vybraného snímku a poskytne oceněné režisérce či režisérovi podporu ve fázi výzkumu v rámci přípravy dalšího plánovaného projektu.